Najdete nás: U Pošty 1098/6, Praha 8
ukázat na mapě

Pavel Kuneš: Kdo stvořil stvořitele

Kniha Kdo stvořil Stvořitele? je dílem Pavla Kuneše (*1937), faráře, který mnoho desetiletí v katolické církvi pracoval s dětmi a mládeží a naučil se s nimi mluvit srozumitelnou a jasnou řečí i o tak obtížných věcech, jako je víra v neviditelného Boha.

Kdo stvořil Stvořitele? je výběr z jeho článků napsaných během skoro dvaceti let pro dětský křesťanský časopis Nezbeda.

V prvních oddílech knihy jsou krátká zamyšlení, v nichž vtipně a názorně vysvětluje mladším školním dětem základní pojmy křesťanského života. Probírá například krůček po krůčku Desatero, modlitbu Páně, svátosti a další.

V druhé části knihy pak čtenář najde odpovědnu. Pavel Kuneš totiž měsíc co měsíc na stránkách časopisu odpovídal na zvědavé dětské otázky, jako třeba: Proč nemám říkat „hernajs“? Opravdu mi Pán Bůh pomůže, když se dostanu do úzkých? Může mít kočka pohřeb? Je pravda, že církev schovává některé části Bible? Proč je v kostele vždycky zima? Kdo stvořil Pána Boha?

Kunešovy odpovědi na tyto a mnohé další otázky tvoří větší polovinu knihy.

Na rozdíl od mnoha obrázkových knížek o křesťanství, v nichž výtvarná stránka převažuje, tato kniha se obrací k dětem především prostřednictví laskavého a moudrého slova.

Texty doplňují ilustrace Jana Hrubého.

Knihu vydalo nakladatelství Triáda v roce 2018.